Relaxing

Önsöz

Bir Kerem Görsev CD’niz daha oldu. Ya da onu ilk kez dinleyeceksiniz. Yine de, Kerem Görsev’i daha önce dinlemiş olduğunuz duygusuna kapılmanız kaçınılmaz. Çünkü, Kerem Görsev sizin istediğiniz gibi çalar. Kimseyi memnun etme kaygısı taşıdığından değil, böyle çalmak istediği için. “Relaxing”, Kerem Görsev’in dürdüncü albümü. Bu kez bazı “Standarlar” da çalıyor. Standartlardan çalındıkça daha çok sevilen, eskimeyen caz şarkıları. Kerem uzun yoldan geliyor. Yıllarca ve yıllarca, gecelerce ve gecelerce standartları çaldı. Standart çalmakta geniş bir deneyimi vardır. Caz kulüpleri birer dergahtır. Caz kulübü sahnesi müzisyenlerin gerçek anlamda iletişim ve etkileşim içinde oldukları tek yerdir.
Kerem’in uzun caz kulübü yaşamı onu çok erken yaşta olgunlaştırdı. Bu kez yazdığı bestelerin arasına yıllar boyunca birer arkadaş gibi olduğu bazı caz standartlarını da alması, onun bu yanını belgeliyor. Kerem Görsev romantik bir besteci. Bu yanı her bestesinde daha öne çıkıyor. Ama bu romantizm; edinilmiş değil, kazanılmış bir romantizm. Arkasında uzun yaşanmışlıklar var. Kerem Görsev yaşamı göğüslüyor. Her seferinde caza inatla sarılıyor. Ödülünü de alıyor.
Kerem ile Amerikalı basçı Eric Revis ve davulcu Bob Demeo uzun süredir sık sık biraraya geliyorlar. İkiside bugünün müzisyenleri. Usta, bilgili ve duyarlılar. Eric Revis şimdiden ABD’deki çok rekabetçi akustik bas çevrimi içinde anılıyor. “Conversations with the Bass” a kulak verin. Kerem Görsev ve Eric Revis size çok yaklaşıyorlar. Kerem ve arkadaşlarının “Konuşmaları” albüm boyunca sürüyor. Kimseden bir şey saklamıyorlar. Relaxing albümündeki “Caz” beni hiç şaşırtmıyor. Bunu bekliyordum zaten. Ama Yaşanmışlıkların müzisyeni Kerem Görsev, her seferinde dinleyenleri mutlu edecek sürprizler yaratabiliyor.

Saadettin Davran

# Başlık Süre
1 Secret Love 05:33
2 Conversations With The Bass 08:20
3 Emily 04:15
4 Four Days 03:44
5 Sunset 03:33
6 Gloves 04:48
7 Soul Eyes 05:27
8  Relaxing 03:43
9  Lady Bird 03:56
10  Emily “Take 2 Duo” 05:12
11  Sunrise 04:28
12  Voyage 03:20
Online kanallar:

Credits

  • Piano – Kerem Görsev
  • Bass – Eric Revis
  • Drums – Bob Demeo
  • Production – Marş Müzik Yapım
  • Executive Producer – Kerem Görsev
  • Recording Date – January 17-18 1997, Istanbul
  • Recording and Mixing By –Hakan Kurşun
  • Mastered By – Muammer Tokmak

Notes

This Album was analog using Dolby SR transferred to 20-bit digital mastered with super bit mapping
Kerem Görsev Compositions : 2-4-5-6-8-11
Secret Love & Voyage arranged by Eric Revis.

Sponsored By:

X